Vali Yazıcı Manyas’ta

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ilçemizi ziyaret etti. Manyas Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle bir araya gelen Vali Yazıcı, Manyas Kaymakamlığı ve şehit aileleri ziyaretlerinin ardından Manyaslı vatandaşlarla bir araya geldi.

Vali Yazıcı’nın ilk durağı Manyas Anadolu Lise oldu. Bengi Projesi kapsamında burada öğrencilerle bir araya gelerek kitap okuma saatine katılan Vali Yazıcı, daha sonra öğrencilerle sohbet ederek çocukluk yıllarından öğrencilik yıllarına, günlük hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini öğrencilerle paylaştı.
Öğrencilere gelecekte yapmak istedikleri ve koydukları hedeflerini soran Vali Yazıcı: “Kendinize doğru hedefler belirleyip o doğrultuda hareket ederseniz hedefinize ulaşmanızda herhangi bir engel göremiyorum.” dedi.
Her insanın hayali olması gerektiğini anlatan Vali Ersin Yazıcı, “Sizlerin de hayalleri vardır. Bugün 80 yaşındaki bir insanın da hayali vardır. Benim hayalimde İstanbul’da bir üniversite okumaktı.

Bunu gerçekleştirdim. Fırsatları iyi değerlendirin. Kaçan fırsat geri gelmez. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Önünüzde üniversite sınavları var. Bugün insanların yüzde 70-75’i aldıkları eğitimle ilgili bir işi yapıyor. Onun için gideceğiniz okul hakkında iyi karar verin. Çünkü bugünlerde vereceğiniz kararınız önünüzdeki ömrünüzün 50-60 yıllık bölümünü etkileyecektir. Anne babanızın istediği okulu değil kendi istediğiniz bir okulu tercih edin. Anne babanız istiyor diye tercih yaparsanız, önünüzdeki 50-60 yıllık ömrünüzde mutsuz olursunuz.”diye konuştu
KİTAPLARLA DOST OLUN
Öğrencilere kitap okumanın öneminden bahseden Vali Yazıcı, “Kitap okumayan ve onlarla dost olmayanlar, kendilerine yön vermekde zorlanırlar. Kitap okumak, insana bilgi zenginliği, geniş kelime hazinesi, engin bir bakış açısı ve gelişmiş bir düşünce ufku temin eder. Kitap, en iyi dost ve en sağlıklı arkadaştır. Yalan söylemez ve seni üzmez. Sizlere tavsiyem siz de kitap okuyun. Ve onlarla arkadaş olun. Siz onları bırakmazsanız onlar da sizi bırakmaz. Dostlarınızdan birisi kitap olsun.” dedi.
Okul yılları ve kariyer planlamasında etkili süreçleri de anlatan Vali Ersin Yazıcı, “Eğitim uzun bir süreç. Hedef koymak çok önemlidir. Henüz çok gençsiniz ve yapamayacağınız hiçbir iş yok. Sizlerin daha iyi yerlerde olmanız, iyi bir eğitim almanız hepimizi memnun edecek. Bunun için çalışmaya devam edeceğiz, şimdiden gireceğiniz sınavlarda başarılar diliyorum. Yeter ki biraz gayret, çalışma, azim, ondan sonra başarı gelecek diye düşünüyorum.” diye konuştu.
Öğrencilere gerek eğitim, gerek mesleki gerekse özel hayatındaki başarılarından, deneyim ve tecrübelerinden bahseden Vali Yazıcı, tüm öğrencilere hayatları boyunca başarılar dileğinde bulundu.
Öğrencilerle sohbetinin ardından okulun idarecileri ve öğretmenleriyle bir araya gelen Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve Manyas Kaymakamı Muhammed Kaya ile birlikte, Bengi Projesi ve okulun genel durumu hakkında bilgi aldı.
Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı Anadolu Lisesi ziyaretinin ardından Manyas Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı burada daire amirleriyle bir toplantı düzenleyerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yazıcı Şehit Ailelerini Unutmadı

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı tüm gününü ilçemize ayırdığı programında şehit ailelerini de unutmayarak ziyaret etti.
Vali Ersin Yazıcı, 1998 yılında Elazığ Karakoçan’da Şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Mehmet Üste ile 2001 yılında Malatya’da şehit olan Jandarma Hava Astsubay Çavuş Ferhat Öztürk’ün ilçemizde yaşayan ailelerini ziyaret etti.
Vali Yazıcı, şehitlerin ailelerine başsağlığı dileyerek kendileriyle sohbet etti.
Ailelerin isteklerinin olup olmadığını soran Vali Yazıcı, “Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Millet ve devlet olarak sizlere her zaman şükran hislerimizi ifade etmeyi bir borç biliyoruz. Bir kez daha bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.
Vali Yazıcı, Şehit ailelerine ve Gazilere çok özel, ayrı bir değer verdiğini ve bunu büyük bir sorumluluk olarak da hissettiğini kaydetti.
Şehit ailelerinin acılarının millet olarak paylaşıldığını ve devletin her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Devletimiz ve milletimiz şehitlerimizin emanetlerine bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecektir. Emanete sahip çıkmak görevimizdir. Onlarla beraberiz, birlikteyiz. Şehitlerimizin emaneti olarak gördüğümüz geride bıraktıkları yakınlarına aynı şekilde sahip çıkıyoruz. Şehit yakınları ve gazilerimizin her türlü meselelerinde Vali olarak bende yanınızdayım. Şehitlerimizin acısı sadece düştüğü yeri yakmıyor, şehitlerimizi sadece belirli günlerde hatırlamıyoruz. Hepinize çok şükran borçluyuz.” diye konuştu.
Vali Ersin Yazıcı, şehitlerimizin ailelerine zeytin fidanı ile Türk Bayrağı işlenmiş motifli halıyı hediye etti.
Ziyarette Vali Yazıcı’ya Manyas Kaymakamı Muhammet Kaya eşlik etti.
Haber : R.Erencan KURT

Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Balıkesir’de göreve geldiği günden bu yana sürekli halklada iç içe olan Vali Ersin Yazıcı, ilçemiz ziyaretlerinde Akçaova Mahallesinde ve Manyas Atatürk Meydanında vatandaşlarlada bir araya geldi.
Çay ocağında vatandaşlarla buluşan Vali Ersin Yazıcı, “İlin valisi olarak şehir merkezi ve ilçelerimiz kadar kırsal alanlarımıza da aynı özeni gösteriyor, verilen hizmetlerin en kaliteli şekilde sunulması, varsa ortaya çıkan aksaklıkların giderilmesi yolunda titiz bir çalışma yürütüyoruz.” dedi.
Vatandaşların öneri ve taleplerini dinlemek için ziyaretlerde bulunduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Amacımız halkımızın sorununu çözebilmek, derdine derman olabilmek. Bizim derdimiz millete hizmet etmek. Heyecan ve şevkle çalışmaya, milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Gayemiz, var gücümüzle, vatandaşımıza hizmet etmektir.” dedi.
Her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelmeye gayret gösterdiğini ifade eden Vali Yazıcı, “İnsanlarımızla çarşı pazarda görüşmemiz, bizimle sohbet etmesi insanlarımızı mutlu ediyor.” dedi.
Vatandaşların sorunlarını çözmek ve taleplerini değerlendirmek için mutlaka halkın içinde olmak gerektiğine vurgu yapan Vali Yazıcı, “Halkımızın dertlerini, sıkıntılarını dinlemek amacıyla sık sık bir araya geliyor, sohbet ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretler ile vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Halkla iç içe yan yana hizmeti esas bildik ve bu nedenle her daim vatandaşlarımızın yanındayız.” dedi.
Ziyaretinden memnuniyet duyan mahalle sakinleri Vali Ersin Yazıcı’ya teşekkür etti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*