Türk Polis Teşkilatı 174 Yaşında

10 Nisan Çarşamba günü ilçemiz Atatürk Meydanında ki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. İlçe Emniyet Amiri Enes Dündar Atatürk Anıtına çelenk sunmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.
Dündar konuşmasında “Şan ve şerefle yazdığı 173 yıllık bir maziyi geride bırakan teşkilatımız 174. kuruluş yılına girerken suç ve suç unsurlarıyla mücadele sırasında gücünü halktan ve kanunlardan alarak gece, gündüz demeden büyük bir fedakarlıkla görevini ifa etmekte olup güvenlik hizmetlerinin sunumunda sivil katılım, şeffaflık, denetime açıklık ve hesap verilebilirlik gibi evrensel değerlere son derece önem vermektedir.”dedi.

Törene Manyas Kaymakamlığına vekalet eden Balıkesir Kaymakam Adayı Didem Dinç, Belediye Başkanı Tancan Barcin, C.Başsavcısı Tayfun Koçoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Ütgm. Erdinç Boztepe, gaziler, daire amirleri, STK temsilcileri ve kamu kurumlarının amirleri katıldılar. Burada ki tören, toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.
İlçe Emniyet Amiri Enes Dündar makamında kutlamaları kabul etti. Enes Dündar sosyal paylaşım sitesinden yazdığı kutlama mesajında meslektaşlarının gününü kutlarken, törene katılan ve kendilerini makamında ziyaret eden misafirlere teşekkür etti.

Haber : R.Erencan KURT

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*