Trafik Uygulamaları Hız Kesmeden Devam Ediyor

Manyas İlçe Emniyet Amirliği’ne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube ekipleri ilçe genelinde rutin olarak uygulama çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında trafik polis ekipleri uygulama yaptılar. Yaklaşık iki saat süren uygulamada araçların gerekli belgelerinin kontrolleri yapılırken, eksik evrakı bulunanlara ise cezai işlem uygulandı.
Trafik Tescil ve Denetleme Şube ekipleri sürücüleri kurallara uymaları konusunda uyararak, can ve mal güvenlikleri için bunun önemli olduğunu vurguladı.
Uygulamaların aralıksız bir şekilde devam edeceğini belirten trafik polisleri, resmi gazetede yayımlanan Karayolları Trafik Kanunda değişiklik yapılması ile artık trafikte önceliğin yayalara verildiğini de hatırlatarak bu kurala uymayanlar hakkında cezai işlem uygulandığını söyledi.
Uygulamalara İlçe Emniyet Amiri Enes Dündar ile Karakol Amiri Sefer Yalçın’da katılırken yapılan denetimlerden oldukça memnun olduklarını söyleyen vatandaşlar ise polis ekiplerine teşekkür etti. Haber : Sibel ERTAN

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*