TKDK Müdürlüğü Girişimcileri Bilgilendirdi

İlçemizde Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu (TKDK) Balıkesir İl Müdürlüğü tarafından destekleme projeleri ile ilgili girişimciler bilgilendirildiler.
Tarım ve Kırsal Destekleme Kurumu (TKDK) Balıkesir İl Müdürlüğü tarafından ilçemizde ki girişimcilere yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. Manyas Halk Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda TKDK başvuru uzmanı Filiz Polat ve ödeme uzmanı Emine Çolpan tarafından girişimcilerin proje başvuruları ile ilgili geniş kapsamlı bilgiler verdiler. Polat, il genelinde 242 proje başvurusu yapıldığını belirterek, toplam yatırım miktarının 265 milyon lira, toplam hibe miktarının 117,3 milyon lira, ödeme yapılan proje sayısının 202, ödenen hibe miktarının ise 85,5 milyon lira olduğunu açıkladı.
Manyas’ta ise sözleşmeye bağlanan proje sayısının süt işletmeciliği ve arıcılık olmak üzere iki tane olduğu ve toplamda 410 bin lira deestek verildiği belirtildi.
Uzmanlar yeni proje başvurularının ise 25 Mayıs tarihinde sona ereceğini belirtirlerken, proje başvurusunda bulunmak isteyen veya başvuran girişimcilere her türlü bilgi desteği vermeye hazır olduklarını açıkladılar. Bilgilendirme toplantısına İlçemiz Tarım ve Orman Müdürü Hakan Kaplan,Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Danç,Süt Üreticileri Birliği Başkanı Fevzi Karakaş, Şoförler Odası Başkanı İhsan Pilaz ile çiftçiler ve süt üreticileri katıldılar.
Haber : Sibel ERTAN

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*