Sular Altındaki Köprüden Tehlikeli Geçiş

İlçemize bağlı bulunan Kocaçay’da su seviyesi yükselince altı köyün alternatif yol olarak kullandığı köprü sular altında kaldı. Son yağışlarla birlikte Manyas Barajının dolması üzerine suyun salınmasıyla Kocaçay üzerinde bulunan köprünün üzerinden aşan sulara rağmen araçlar tehlikeli geçişlerini sürdürüyorlar. Bu yıl yağmurların fazla olması nedeniyle Manyas Barajından suyun salınmasıyla birlikte Kocaçay üzerinde bulunan ve altı kırsal mahallenin yolunu yaklaşık 10 km kısaltan köprünün sular altında kalması sürücüleri zora soktu. Manyas İlçe Jandarma Komutanlığı’nın suyun yükselmesiyle birlikte köprü giriş ve çıkışlarına güvenlik şeridi çekmesine rağmen, tehlikeyi hiçe sayan yine araçlar köprüden geçmeye devam ediyor. 25 yıl önce yerel imkanlarla yapılan köprü Kocaçay’da su seviyesinin yükselmesiyle birlikte tehlike arz ediyor.
Kırsal Çavuş, Dere, Dura, Çakırca, Süleymanlı ve Necipköy mahalleleri ile ulaşımında alternatif yol olarak kullanılan yaz aylarında günde 250-300, kış aylarında ise 100-150 aracın geçiş yaptığı köprü bu mahallelere ulaşımı yaklaşık 10 km kısaltıyor. Araç sahipleri Kocaçay’da su seviyesinin yükselmesi sonrası köprünün de sular altında kalmasına rağmen yakıttan ve zamandan tasarruf etmek için tüm uyarılara rağmen bu köprüyü kullanmayı sürdürüyor.
Salur Mahallesinden Naci Kaplan ve Süleymanlı Mahallesinden Rahmi Uçar “Bu köprüyü yapsınlar, geçemiyoruz. Kış kıyamette yolu kısaltmak için buradan geçiyoruz. Köprüyü yükseltsinler,Hemen her kış bu çileyi çekmek zorunda kalıyoruz. Kışın 5-6 ay geçemiyoruz bu yoldan. Biran önce yapılmasını istiyoruz.” diye konuştular.

Haber : Tülay KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*