Merakla Beklenen Kültür Merkezi ve Sosyal Tesis Açıldı

24 Ağustos 2017 tarihinde temeli atılan Kültür Merkezi ve Sosyal Tesisin açılışı yapıldı. İlçemiz Yeni Mahalle’de spor salonunun yanında yer alan Kültür Merkezi ve Sosyal Tesis geçtiğimiz hafta Salı günü görkemli bir törenle açıldı. Manyas Belediye Başkanı Tancan Barcin, açılış konuşmasında 800 metrekare alana sahip kültür merkezi ve sosyal tesisin aynı anda bin kişiye hizmet verebilecek kapasitede olduğunu, yemekli toplantılarda ise 350-400 kişinin yararlanabileceğini vurguladı. Başkan Barçin, 1.5 milyon liraya mal olan kültür merkezi ve sosyal tesisin ilçede ki en önemli ihtiyaçlardan birisi olduğunu ve bunu çözümlediklerini söyledi.

24 Ağustos 2017 tarihinde temeli atılan Kültür Merkezi ve Sosyal Tesisin açılışı yapıldı. İlçemiz Yeni Mahalle’de spor salonunun yanında yer alan Kültür Merkezi ve Sosyal Tesis geçtiğimiz hafta Salı günü görkemli bir törenle açıldı. Manyas Belediye Başkanı Tancan Barcin, açılış konuşmasında 800 metrekare alana sahip kültür merkezi ve sosyal tesisin aynı anda bin kişiye hizmet verebilecek kapasitede olduğunu, yemekli toplantılarda ise 350-400 kişinin yararlanabileceğini vurguladı. Başkan Barçin, 1.5 milyon liraya mal olan kültür merkezi ve sosyal tesisin ilçede ki en önemli ihtiyaçlardan birisi olduğunu ve bunu çözümlediklerini söyledi. Belediye Başkanı Tancan Barcin, kültür merkezi ve sosyal tesisin yapımına kardeş belediyeler İstanbul-Beylikdüzü, Bursa-Nilüfer Belediyeleri ile Bandırma Belediyesi ve BİL-FEN okulları sahibi hemşehrimiz Osman Öztürk’ün maddi katkı verdiğini söyleyerek kendilerine teşekkür etti. Konuşmasında görev süresi olan 5 yıllık hizmetlerinede değinen Başkan Barcin, kırsalda 300 bin metrekare parke yol, 25 bin metrekare sıcak asfalt yaptıklarını ve bunun bedelinin 15-16 milyon lira olduğunu araç filosunu sekiz yeni araçla zenginleştirdiklerini söyledi. Törende konuşan CHP Balıkesir Milletvekili Dr. Fikret Şahin ise “Bizim belediyecilik anlayışımız herzaman insanlarla iç içe olan ve yeşil alanları, kültür sanat etkinlikleri ile yeşil alanlarıyla insana huzur veren bir anlayıştır. Herzaman halkının yanında olan halkçı bir belediye anlayışımız var. Bunu bugün açılışını yaptığımız düğün salonu örneğinden de görebilirsiniz. Düğün yapmak isteyen vatandaşlarımız mağdur olmasın diye böylesine güzel bir salonu Manyaslıların hizmetine sokan Belediye Başkanımız Tancan Barçin’e şahsım ve partim adına teşekkür ediyorum” diye konuştu. CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı ise “Başkanım Manyas’a güzel hizmetler veriyor. Manyas’ı mümkün olduğunca en iyi yere taşımak için elinde ki imkanları en iyi şekilde kullanıyor, mücadele ediyor, emek veriyor. Beraber mecliste de çalıştık, söz konusu Manyas olunca birlikte mücadele veriyoruz.” dedi.
Konuşmaların ardından Çarşı Camisi imam-hatibi Salman Temur tarafından yapılan dua sonrası kültür merkezi ve sosyal tesisin açılışı yapılarak katılımcılara ikramlar da bulunuldu. Açılış törenine CHP önceki dönem Milletvekilleri Mehmet Tüm ve Namık Havutça, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Kültür salonunun yanında mutfakta bulunurken vatandaşlar kültür salonunun ilçenin ihtiyacını karşılayacağını belirterek çok beğendiklerini söylediler.
Haber : R.Erencan KURT

SONY DSC

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*