Manyas’ta Karate İl Şampiyonası Gerçekleştirildi

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Yıldızlar ve Gençler Karate İl Birinciliği müsabakaları ilçemiz Manyas Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.
Balıkesir Valiliği ve Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen karate il şampiyonasında başarılı sporcular kürsünün en üst basamağında yer almak için hünerlerini sergiledi.
Kata ve Kumite kategorilerinde madalya mücadelesi veren sporcular izleyiciler tarafından büyük alkış aldı. 12 Takımın katıldığı turnuvada yıldızlar ve gençler kategorilerinde gerçekleştirilen müsabakalara 200 sporcu katıldı.
Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ilçemizde ilk defa düzenlenen il müsabakaları sonucunda kategorilerinde derece elde eden sporculara madalya ve kupaları takdim edildi. Turnuva sonuncunda başarılı olan takım ve sporculara kupalarını Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Manyas Belediye Başkanı Tancan Barcin ile turnuvayı izlemeye gelen Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Bandırma İş Kur Müdürü Emrullah Narin verdi.
İlçemizde ilk böyle bir organizasyon yaptıklarını belirten Manyas İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kudret Egen, “İlçemizde ilk defa böyle bir organizasyon gerçekleştirdik. Çok büyük bir heyecanla ilk il turnuvamıza ev sahipliğimizi yaptık. Gelen misafirlerimizin bize verdikleri tepkiler çok olumlu yöndeydi. Bu da demek oluyor ki ilk organizasyonumuzda sınıfı geçtik. Gerçekleştirdiğimiz ilk il müsabakaları organizasyonunda edindiğimiz tecrbeyle birlikte ileri ki dönemlerde bu tür organizasyonların çok daha büyüğünü yapmak istiyoruz.” diye konuştu.
Haber : R.Erencan Kurt

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*