Manyas “Paşa”sını kaybetti

Manyas ile adeta özdeşleşmiş, havacı sınıfı üniformalarına ve rozetlere olan merakı nedeniyle ilçede “paşa “ lakabıyla tanınan Sefa Yavuz vefat etti.

76 yaşında hayata veda eden Sefa Yavuz, yaklaşık 6 aydır Bandırma Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde yaşam savaşı veriyordu.

Bandırma’da ablasıyla birlikte yaşayan ancak her gün Manyas’a gelen ve ilçe halkının çok sevdiği ve (beş) para istemesiyle tanınan Sefa Yavuz’un cenazesi adeta sevgi seline dönüştü.

Manyas İlçesi kırsal Haydar Mahallesi doğumlu olan Sefa Yavuz’un Manyas Çarşı Camisinde ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazında caminin bahçesi tamamen doldu. Çarşı Camisi imamı Salman Temur’un kıldırdığı ve helallik aldığı cenaze namazı sonrası Manyas Şehir mezarlığında sevdiklerinin omuzlarında giden Yavuz, burada toprağa verildi. Manyas’ın paşası Sefa Yavuz’un cenazesine Manyas Belediye Başkanı Tancan Barcin, Karesi Belediye Başkanı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yücel Yılmaz, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçevan, AK Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Alp Bostancı, AK Parti Manyas Belediye Başkan adayı İbrahim Koman ile yüzlerce kişi katıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*