Manyas Belediyesi’nden Bayanlara Özel Program

Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçin geçtiğimiz hafta içerisinde “8 Mart Emekçi Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla Manyaslı kadınlara jest yaparak bir etkinlik gerçekleştirdi.

8 Mart Cuma günü Manyas Anadolu Lisesi’nde bayanlara özel olarak “Kısır Gecesi” düzenleyen Başkan Barçin, geceye katılan bayanlara hitaben yaptığı konuşmasında kadınların emeklerinin kutsal oldğundan bahsetti.   

Gecede kısa bir konuşma yapan Başkan Barçin, “Kadınlar, bizim topraklarımızda hem toplumun hem ailenin temelidir. Bir anne, bir eş, bir evlat olarak kadın toplumu dönüştüren ve istikamet verendir. Eğer kadın mutluysa ülke de mutludur. Eğer kadın umut içindeyse, o ülke de umut içindedir. Kadınlarını dışlayan, ikinci sınıf muamele yapan ülkeler asla ilerleyemezler.

Kadınlarımızın hayata daha çok katılmaları için onlara yeterince fırsat tanımalı ve önlerini açmalıyız. Okuma oranlarını artırmalı; sosyal, kültürel ve ekonomik hayatta ön plana çıkmalarını sağlamalı ve siyasette onlara daha çok alan açmalıyız.

Bizim medeniyet değerlerimize göre kadın kutsal bir varlıktır. Peygamber Efendimiz, ‘Cennet anaların ayağının altındadır buyurmuştur.’ Dolayısıyla kadınları korumak, kollamak ve onların daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlamak bizlerin görevidir.

Bizlerin de yerel yönetimler olarak, kadınları desteklemek gibi bir görevi ve sorumluluğu vardır. Manyas Belediyesi olarak, kadınlarımıza yönelik hizmetlerimizi bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da artırarak sürdüreceğimizi ifade etmek istiyorum.

Bu vesileyle Türkiyemizin ve dünya üzerindeki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, saygılarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Başkan Barçin’in konuşmasının ardından geceye katılan bayanlar gönüllerince eğlenirken gecenin tadını çıkarttılar.

Haber : Sibel Ertan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*