Manyas Belediyesi Bez Torba Dağıttı

Manyas Belediye Başkanı Tancan Barcin, naylon poşet kullanımının doğaya verdiği zararlara dikkati çekmek için vatandaşlara bez torba dağıttı.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde onaylanan ve 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren plastik alışveriş poşetlerinin ücretli olmasını içeren çevre yasasına Başkan Barci’den de destek geldi. Barcin, ilçemiz de kurulan pazar yerinde alışveriş yapan vatandaşlara bez torba dağıttı. Naylon poşet kullanımının çevreye olan zararına ve kirliliğine dikkati çeken Barçin, vatandaşlardan yeni yıldan itibaren bez torba kullanılmasını istedi. Bez torbaya yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, Başkan Barçin’e teşekkür etti.
Vatandaşların bez torbaya olan ilgisinden memnun olduğunu dile getiren Başkan Barçin, bez torbaların hem çevreye faydalı olacağını hem de ekonomiye katkı sağlıyacağını ifade ederken “Daha temiz bir Manyas için, naylon poşet kullanımını azaltmak ve çevreye duyarlı olmamız gerektiğine dikkat çekmek adına geri dönüşümü olan, doğaya zararı olmayan bez torbalar dağıttık. Memleketimize ve çevremize duyarlılığımızla “Daha Temiz Bir Manyas” için çalışmalarımıza devam etmekteyiz.” diye konuştu.

Haber : Tülay KELEŞ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*