25 Yaşında Mahallesine Muhtar Seçildi

Manyas’ın en genç muhtarı Değirmenboğaz Mahalle’sine Muhtar seçilen 1994 doğumlu Selahattin Örzenek oldu.
Selahattin Örzenek, 20 yıldır mahallelerinde muhtarlık yapan İsmail Ayaz’a 11oy fark atarak Değirmenboğaz’ın yeni muhtarı seçildi. Örzenek aynı zamanda ilçemizin en genç muhtarı oldu.
Mahallesinde çiftçilik yapan 25 yaşında ki Muhtar Örzenek, 31 Mart Yerel Seçimlerinde mahalle halkının isteği üzerine aday olduğunu söylerken, “31 Mart seçimlerinde mahalle halkımızın istekleri üzerine muhtar adayı oldum.

İlk başlarda bana çok küçük çok genç bu görevi yapamaz diyerek karşı çıkanlarda oldu. Ancak ben bu görevi en iyi şekilde ifşa edebileceğimi düşündüğüm için aday oldum. Yapılan seçim sonucunda da 72 seçmenli mahallemde halkımızın takdiriyle 4 dönemdir muhtarlık görevini yürüten İsmail Ayaz amcama 11 oy fark atarak muhtar seçildim.” dedi.
Kendisine olan güveni boşa çıkartmayacağını belirten genç muhtar Örzenek, “Bana güvenerek bu göreve beni layık gören vatandaşlarıma elimden gelen en iyi hizmeti sunmak için 5 yıl boyunca çalışacağım. Oy vermiş vermemiş demeden, kimseyi ötekileştirmeden herkese eşit durarak mahallemin hizmetkarı olacağım. İlk olarak mahallemize çevre düzenlemesi yapacağım. İnsanların daha temiz daha ferah bir ortamda yaşamaları için çalışacağım. 7/24 Bana güvenen insanların hizmetinde, aranıldığında ulaşılabilen bir muhtar olacağım.” diye konuştu.
Gençlerin artık aktif siyaset ve bürokraside daha çok olması gerektiğini belirten 25 yaşında ki muhtar Örzenek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Bütün Ümidim Gençliktedir” sözünden de anlaşılacağı gibi, artık ülkemizde gençlere daha çok güvenilmeli, onlara daha çok fırsatlar sunulmalıdır. Gençlerde özgüvenlerini arttırarak aktif siyasetin ve bürokrasinin daha çok içinde olması gerektiğini düşünüyorum. 25 Yaşında bu mahalleye muhtar seçilmem inşallah gençlere bir örnek teşkil eder” dedi.
Haber : R. Erencan KURT

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*